DISCIPLINE | CATEGORY | ROUND | DATE | START TIME |
acoustic rehearsal | 08:00 h. | |||
Trumpet | Precategory | Saturday, 15 June 2019 | 08:30 h. | |
Trumpet | A category | Saturday, 15 June 2019 | 09:25 h. | |
acoustic rehearsal | 09:45 h. | |||
Trumpet | B category | I round | Saturday, 15 June 2019 | 10:00 h. |
acoustic rehearsal | 11:15 h. | |||
Trumpet | C category | I round | Saturday, 15 June 2019 | 11:25 h. |
acoustic rehearsal | 12:05 h. | |||
French horn | All categories | I round | Saturday, 15 June 2019 | 12:20 h. |
acoustic rehearsal | 13:30 h. | |||
Chamber music | Saturday, 15 June 2019 | 14:00 h. | ||
acoustic rehearsal | 14:50 h. | |||
Clarinet | Precategory | Saturday, 15 June 2019 | 15:10 h. | |
Clarinet | A category | Saturday, 15 June 2019 | 15:40 h. | |
acoustic rehearsal | 16:05 h. | |||
Clarinet | B category | I round | Saturday, 15 June 2019 | 16:15 h. |
acoustic rehearsal | 17:00 h. | |||
Flute | Precategory | Saturday, 15 June 2019 | 17:20 h. | |
Flute | A category | Saturday, 15 June 2019 | 17:55 h. | |
Opening ceremony | Saturday, 15 June 2019 | 21:00 h. | ||
acoustic rehearsal | 08:00 h. | |||
Flute | C category | I round | Sunday, 16 June 2019 | 08:30 h. |
acoustic rehearsal | 10:15 h. | |||
Oboe | All categories | I round | Sunday, 16 June 2019 | 10:30 h. |
acoustic rehearsal | 12:05 h. | |||
Clarinet | C category | I round | Sunday, 16 June 2019 | 12:20 h. |
acoustic rehearsal | 13:05 h. | |||
Saxophone | All categories | I round | Sunday, 16 June 2019 | 13:20 h. |
acoustic rehearsal | 14:30 h. | |||
French horn | All categories | II round | Sunday, 16 June 2019 | 15:00 h. |
acoustic rehearsal | 16:00 h. | |||
Trumpet | All categories | II round | Sunday, 16 June 2019 | 16:15 h. |
acoustic rehearsal | 18:25 h. | |||
Flute | B category | I round | Sunday, 16 June 2019 | 18:40 h. |
acoustic rehearsal | 08:00 h. | |||
Flute | C category | II round | Monday, 17 June 2019 | 08:30 h. |
Sightseeing of Ohrid with guided tour | Monday, 17 June 2019 | 11:30 h. | ||
Field trip to St. Naum with a boat | Monday, 17 June 2019 | 15:00 h. | ||
Jury concert | Monday, 17 June 2019 | 21:00 h. | ||
acoustic rehearsal | 15:00 h. | |||
Flute | B category | II round | Tuesday, 18 June 2019 | 15:30 h. |
acoustic rehearsal | 17:00 h. | |||
Oboe | All categories | II round | Tuesday, 18 June 2019 | 17:15 h. |
acoustic rehearsal | 19:05 h. | |||
Clarinet | All categories | II round | Tuesday, 18 June 2019 | 19:20 h. |
acoustic rehearsal | 20:30 h. | |||
Saxophone | C category | II round | Tuesday, 18 June 2019 | 20:40 h. |
Final round | Wednesday, 19 June 2019 | 20:30 h. |